Skikaras

Historie

Sjezdový areál Mezihoří

Spolek Přátel Mezihořského údolí KARAS již delší dobu provozuje lyžařský vlek na své základně v Mezihoří. Tento vlek byl staršího typu, lyžař se připojoval na lano se zapůjčenou kotvičkou. Tento druh vleku byl hlavní příčinou malému zájmu lyžařů o naší sjezdovku, protože výrazně zpomaloval odbavení lyžařů. Spolek se v roce 2002 rozhodl toto zařízení odstranit a vybudovat nový vlek typu VL 315 MOD I s pevnými unášeči vzor POMA, jenž již v minulé lyžařské sezóně 2003/2004 byl již v provozu a plně se osvědčil.

Postavení Lyžařského areálu KARAS Mezihoří v porovnání s ostatními je zvýhodněno zejména severní expozicí svahu a “mrazovou” kotlinou Mezihořského údolí. Další předností areálu je, že pro oblast Hořicka, Ostroměřska, Mlázovicka a Bydžovska je nejbližší spádovou oblastí a je velmi dobře přístupný.

Průměrná sezóna za posledních sledovaných 10 let vychází na 27,5 dne s využitím pouze přírodního sněhu. V sezóně 2003 – 2004 bylo využití areálu od 29.12.2003 – 1.2.2004, což představuje 34 lyžařských dnů.

Sjezdovka je upravována rolbou, která je ve vlastnictví spolku a díky této technologii úpravy tratě se výrazně prodlužuje doba provozu sjezdovky.